Ana Sayfa » LAN & WAN ÇÖZÜMLERİ

LAN & WAN ÇÖZÜMLERİ

LAN Çözümleri;

Günümüzde karmaşık iş uygulamaları ve ortamları nedeniyle, çok daha fazla hizmet ve performans beklenmektedir.

Uygulamalar ve bunların iletişimini sağlayan ağ alt yapıları, kullanıcı verimliliğini ve kuruluşların performansını LAN1doğrudan etkileyen unsurlardır.

 

Bugünün ve yarının ağ ihtiyaçlarını karşılayacak alt yapıları oluştururken, ölçeklenebilir, esnek, güvenli ve performanslı, yönetim yükünü hafifleten akıllı çözümlere ihtiyaç vardır.

BerDATA uzman kadrosu ile  ; her ölçekteki organizasyon için, günümüz ve geleceğin teknolojisine uygun katma değerli LAN/WAN çözümleri üretmektedir.

 Bilgisayarlar, telefonlar, kameralar ve diğer aygıtlar, ağ teknolojilerinin gelişmesi ile ortak kullanılmaya başlanmış , kaynak ve ekipman fazlalılığının önüne geçilmiştir.

Profesyonelce  tasarlanmış bir yerel alan ağı işletmelerin, işlerini sorunsuz ve hızlı bir şekilde yürütebilmelerini sağlayarak daha çok para ve zaman kazanmalarını sağlamaktadır.

BerDATA, projelerinde enerji, veri (data) ve telefon kablo altyapısını tek bir altyapı olarak düşünür, bugün veya gelecekteki gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde ağı tasarlar, mümkün olan en kısa sürede sistem kurulumunu gerçekleştirir, standartlara uygunluk için gelişmiş cihazlar ile ölçümlerini ve testlerini yapar ve dokümantasyon ile birlikte sizlere teslim eder.

BerDATA sizlere, mevcut yerel alan ağı sisteminizin performansını artıracak testler için veya yeni bir yerel alan ağı yapılandırması ve tasarlanmasına ilişkin danışmanlık hizmetleri de vermektedir.

BerDATA, müşterileri için, marka bağımsız LAN switching çözümleri ile, uçtan uca yönetilebilir akıllı ağ mimarileri tasarlamaktadır.

Yönetilebilir LAN çözümleri kapsamında verdiğimiz hizmetlerimizden bazıları:

  • Bina içi yerel alan ağlarının keşif, projelendirme, kurulum ve optimizasyon çözümleri.
  • switching çözümleri ile Gigabit ethernet uygulamaları.
  • Kablo test ölçümleri, konfigürasyon analizleri her türlü network problemlerinin giderilmesi
  • Kablosuz ağ kuruluşları
  • Bakım ve destek hizmetleri

WAN Çözümleri;

BerDATA’nın  WAN çözümleri, Komünikasyon altyapısının tasarımından, kurulum-devreye alma ve işletim desteğine kadar bütün süreçleri kapsıyor.

WAN2

Bunlardan bazıları:

  • WAN ağlarının uygun teknolojilerin seçilerek (Metro Ethernet, Noktadan Noktaya G.SHDSL, Noktadan Noktaya ADSL, LL, FR, VPN, ISDN, vb.) planlanması ve tesisi
  • Kullanılacak komünikasyon teknolojilerine uygun aktif cihazların belirlenmesi
  • Kurumun ihtiyaç analizine göre WAN set-up’ının oluşturulması. Data, ses, video gibi farklı trafiklerin optimizasyon ve QoS yapılandırmaları
  • Ana taşıyıcı yada yedek taşıyıcı olarak Internet Backbone’unun kullanıldığı durumlarda gerekli güvenlik altyapısının planlanması ve kurulumu. 

Site to Site yada client to site VPN altyapılarının kurulumu

WAN sisteminin, Internet firewall veya UTM cihazlar ile entegrasyonu. WAN üzerinden kullanılacak olan uygulamalara göre uygun internet güvenliğinin sağlanması

  • Kurulan sistemlerin Bakım ve Onarım Hizmetlerinin verilmesi

BerDATA uzman kadrosu ile  ; her ölçekteki organizasyon için, günümüz ve geleceğin teknolojisine uygun katma değerli  WAN çözümleri üretmektedir.